Vaš Horoskop
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berni Mejdof, lopov na veliko i malo (clanak iz "Astrologos-a")

Go down

Berni Mejdof, lopov na veliko i malo (clanak iz "Astrologos-a") Empty Berni Mejdof, lopov na veliko i malo (clanak iz "Astrologos-a")

Post  Mira Sun Aug 09, 2009 10:00 am

Berni Mejdof, lopov na veliko i malo (clanak iz "Astrologos-a") Bernim10

Berni Mejdof, lopov na veliko i malo

Ničija nije gorela do zore

Piše: Mira Ćosić, astrolog
www.astrologija.com

Objavljeno u magazinu "Astrologos" Juli 2009.


Dabogda imao pa nemao, kaže stara narodna kletva koja se izgleda, hvala nebesima, konačno zalomila i na leđima mešetara, američkog finansijskog brokera i prevaranta Bernija Mejdofa, čoveka kojeg nije bilo ni strah ni stid da godinama otkida gladnima od usta gradeći na lažima i prevarama svoju privatnu imperiju, dižući milionske kuće sa bazenima, kupujući jahte, nameštaj, klavire, zlato i šta sve ne i putujući svetom na najluksuzniji način.

Veneru koja vlada novcem i imovinom i znak Bika imamo svi u natalnim kartama što znači svi u ovom životu imamo karmički zadatak da iskusimo značenje posedovanja, da se kroz njega najpre identifikujemo i nakon toga shvatimo kako nije sve u parama, kako sreća i zadovoljstvo ipak leže u nama samima i ljubavi koju pružamo drugima. Ovo je materijalni svet, kroz koji učimo šta su prave vrednosti i kako da sagledamo sebe. Da li zbog čestih izazovnih aspekata Venere ili neugodnog rasporeda planeta po kućama ili čisto, zbog naše nesavršenosti, pljačka i otuđenje imovine čoveku su mnogo bliža stvar nego što to isprva zvuči. Ljudi bi trebalo da se gotovo uvek rađaju pošteni i nevini, zar ne? Ovaj život svi bi morali da startujemo od nule, ravnopravni, i da prirodno znamo šta je ljubav, da poštujemo tuđe. Međutim, nije uvek tako.

U razdoblju svog razvoja identiteta, nakon spoznaje telesnog ’ja’ i Ovna a zatim kroz Bika, kroz pripadnost i vlastiti ego koji počne da se razvija i nauči da oštro uzvikne: ’Moje’, tek prohodalo dete u obdaništu će katkad uzeti igračku koja nije njegova i pokušaće je poneti sa sobom kući... Dok ne nauči da ta igračka ne pripada njemu nego Marku i da mora da je vrati jer će inače Marko da plače. Ako tada ne naučimo da delimo, godine koje dolaze verovatno će postati sve teže i za nas i za okolinu.

Zadovoljstvo koje pruža posedovanje nekima od nas je od ranih dana neodoljiv porok i već tada saznajemo da ako se služimo veštinom i lukavstvom, možemo kako-tako izvući iz situacija u kojima nas optužuju ili teraju da vratimo uzeto. Markova video igrica mogla bi biti naša, važno je samo da Marko ne primeti da smo je uzeli (ovde imaginarnog Marka možemo gledati kao primer deteta s naivnim aspektom Venere i Neptuna, neptuna u drugoj kući ili Venere u 12. u karti). Kao što narod kaže, dok je šiba tanka, treba je ispravljati, da posle ne bude kasno.

Sećam se da sam jednom kao dete posmatrala ženu na plaži našeg primorja kako tera svog trogodišnjeg sina da ukrade nanule gospođi koja se u tom momentu rashlađivala u moru. ’Idi, donesi mami one papuče tamo, vidiš’. I dete je poslušno otišlo i donelo mami tuđe nanule, koje je ova brzo metnula u ceker. Moja desetogodišnja bojažljiva Savest tada nije imala hrabrosti da reaguje. Pitanje glasi: da li bi imala snage da se usprotivi sada, kad se osim otuđenja svake vrste javlja i ono najbolnije otuđenje kapitalističkog sveta, otuđenje čoveka od čoveka. Strah se nalazi u svima nama, znamo li ko je ta žena, da li je lopov profesionalac, na kraju krajeva da li je naoružana ili će poštenog sačekati negde iza ćoška ako se umeša u njenu bezveznu krađu... Tu se mi kao ljudi često držimo svog sitnog interesa umesto da se borimo za istinu, retki su oni koji bi glasno reagovali.

I tako, brojne se kriminalne radnje dešavaju svakog dana na ovom kontinentu, a mi ne radimo mnogo. Iz straha verovatno, kao što iz straha radimo ili ne radimo brojne druge stvari u životu. Ljudski je i neljudski u isti mah.

A što je svet ekonomski razvijeniji, izgleda da je otuđenje sve veće. U Sjedinjenim Američkim Državama (4. Jul 1776 17 i 10 popodne, Filadelfija, Pensilvanija) koje u karti osnivanja imaju Marsa u Blizancima u sedmoj kući javnosti u kvadratu s Neptunom u Devici, poznato je da je nasilje nažalost jako učestalo. Broj prijavljenih nasilnih i oružanih pljački 2005. recimo procenjen je na 417.122 i one se najčešće dešavaju na ulici, oko 44 odsto njih. Jasna simbolika Marsa u Blizancima kojeg često nalazimo u žestokom aspektu s Neptunom u kartama nasilja.

Broj registrovanih ’običnih’ krađa kao što su otimanja novčanika i tašnica staricama na ulicama Nju Jorka i Los Anđelesa bio je u 2005. u milionima: 6.776.807. Broj ukradenih automobila popeo se takođe u milionima na 2.154.126 tokom 2005, dok je od najgore vrste krađe – uzimanja identiteta i brojeva socijalnog osiguranja pomoću kojeg se lopovi dokopaju penzionog fonda i bankovnog računa osobe na čije ime zatim dignu gotovinski kredit, stradalo 27,3 miliona žrtava u prethodnih pet godina.

Broj policiji prijavljenih provalnih krađa u Americi tokom jedne godine 2005. je procenjen na 2.154.126, od čega je oko 65 procenata provala u stambene objekte. Dva su miliona ljudi koji su, eto, našli za shodno da pljačku i prijave policiji. Oko 62 posto upada u kuće desilo se u pola belog dana, značajno više nego noću, što opet znači mnoge provalne krađe bile su pred očima i ušima bliskih suseda, a da gotovo niko od njih nije reagovao niti zločine sprečio.

Kad je pokradena moja vlastita kuća u Dalasu i kad su lopovi odneli sve što sam sticala u oko sedam godina boravka ovde, moje komšije takođe nisu reagovale, a nemoguće je da nisu čuli kradljivce koji iznose televizor, kompjuter, i sve ostalo što im je palo šaka, nakon čega su lepo seli u moju dnevnu sobu i popili po šljivovicu. Policajac koji je došao da napravi zapisnik rekao mi je u poverenju da njegov ured neće verovatno ništa poduzeti po mom pitanju niti će biti uzimanja otisaka jer ovakvih je provalnih krađa u gradu na desetine svakog dana, toliko da oni jednostavno nemaju vremena ni ljudi da kriminalu stanu ukraj. Bolje je kažu, imati rđavu godinu nego rđave susede.

Međutim, kad smo već kod narodnih poslovica, karma je poznata kao sigurna i brza: učini dobro, ne kaj se; učini zlo, nadaj se. Ničija nije gorela do zore, pa tako verujem neće ni kandilj mojih sitnih lopova iz komšiluka.

A bogami, i nacionalnom lopovu na veliko, Berniju Mejdofu je evo dogoreo fitilj. Mejdof je naime konstruisao jednu vrstu piramidalne šeme koju su ovde prozvali 'Ponzi', u kojoj je dugo vremena ubeđivao ljude debelih novčanika kako ono što imaju treba da povere njemu, a on će pošteno ulagati njihov novac u berzu i omogućavati im profit.

Novac je uzimao u velikim sumama od brojnih poverilaca, isplaćivao nešto starih da zataška tragove, ali nikad ni dolara nije u stvari uložio tamo gde je obećavao već je beskrupulozno bogatio sopstveni džep, uživao u luksuzu i nadao se da nikad niko neće saznati pravu istinu. Ovo je funkcionisalo godinama, jer ovaj takoreći čovek-zmija nije radio sam, imao je iza sebe grupu ljudi koja je ovu prevaru podržavala i radila za njega. Bernijeve žrtve bile su uglavnom bogati američki Jevreji, poznati biznismeni, znane holivudske face i entuzijasti koji su se nadali da će se obogatiti preko noći ako dolare povere čoveku koji 'zna šta radi', ali tu su bile upletene i organizacije humanitarnog karaktera, kao i međunarodne banke. Privatnik kojem su eto, svi verovali, a naročito ekonomski jak jevrejski lobi u Americi, uspeo je da nasamari sve. Sve do jednom... Do početka teške trenutne ekonomske situacije u zemlji. Kad su finansijeri u Decembru 2008. pokušali da izvuku svoj novac s berze kako ne bi dalje gubio na vrednosti, shvatili su da Berni nije prosledio ulaganja tamo gde je trebalo i da je dolare pojela maca.

Berni Mejdof je rođen 29. aprila 1938. u Nju Jorku kao Bernard Lorens Mejdof, sin iz jevrejske porodice, učen, obrazovan i proputovao sveta. Sa Suncem u Biku u kojem se nalaze i domicilna Venera i Uran i Južni Mesečev Čvor, a verovatno i Mesec (nemamo tačno vreme rođenja) njegova lekcija u ovoj inkarnaciji vrti se oko novca i oko vrednosti. Bernard Lorens imao je od rođenja očito talenat da privuče novac i s njim se lako identifikovao.

Sunce u konjukciji sa Uranom ovde daje elitizam i neverovatan talenat da se iz ničega napravi bogatstvo ali očigledno, Uran zna i da iznenadi i da učini da novac iscuri, kako došao, tako prošao... Međutim trigon s Neptunom u Devici osim što daje izuzetan talenat da se i Sunce i Uran ispolje kroz praktične delatnosti jer oba znaka pripadaju elementu Zemlje, donosi i znalačku žicu da se investitori obmanu. To što se radi o trigonu u ovom slučaju jasno ne pomaže, jer baš tokom osetljivog meseca decembra kad je ekonomija dobrano počela da klapa, Saturn, vladar karme, policije i restrikcija, udario je tranzitom direktno na Bernijev Neptun, tačno u stepen. Natalni Jupiter u opet elitističkoj Vodoliji koji kvadrira natalne Čvorove u Biku i Škorpiji i govori o masovnim finansijskim investicijama, bio je pod bliskim tranzitom Neptuna i Marsa u Vodoliji. Neverovatno je kako astrologija funkcioniše, ponekad kao švajcarski sat. U ovom slučaju, Mejdof je pritvoren, afera je raskrinkana i izbio je veliki, neviđen skandal, opet tipično za Neptun koji dugo zna da obmanjuje i prigušuje istinu, ali je nakon toga obznani i to kako!

Da li bi ovaj isti tranzit radio na sličan ili isti način u drugim kartama? Ne. Ljudi koji svoje bogom ili univerzumom kako hoćete, date talente koriste na negativan način, koji crpe energiju iz drugih i koji lažu, varaju ili narušavaju živote drugih duša na ovoj planeti, grade sami polje negativne energije oko sebe i privlače crnu sudbinu. A kad Kronosovo vreme dođe, zna se, svako dobije upravo ono što je zaslužio. Zato, prema verovanjima karmičke astrologije, nije Saturn sam krivac za loš sled događaja, kriv je onaj koji je doveo sebe u takvu situaciju.


Pred američkim sudom Mejdof je priznao da je kriv. Sumnjam da bi mu iko u stvari verovao da je sebe deklariosao nevinim. “Ne mogu da na odgovarajući način izrazim koliko mi je žao zbog onog što sam uradio”, rekao je 70-godišnjak. “Shvatio sam da će moje hapšenje i ovaj dan neizbežno doći”.

Da li će živeti toliko dugo da se iskupi za sve grehe koje je počinio? Verovatno ne. Ljudi u sudnici bili su ogorčeni, mnogima su upropašteni životi i oteto sve što su imali. Mnogi su izgubili kuće i stanove. Mnogi su se rastali od životne ušteđevine, jer Mejdof ih je doveo na granicu prosjačkog štapa. Sunce u Biku u trigonu s Neptunom proneverilo je oko 65 milijardi dolara, koje je ovaj čovek otuđio od oko 4.800 klijenata. Od tog novca oko milijardu dolara je zaplenjeno a više od deset milijardi nalazilo se na tajnim računima u švajcarskim i drugim svetskim bankama. Sad još ostaje samo da se sprovede istraga nad ljudima koji su bili deo njegovog tima.

Nije ovo i neće biti samo karmička lekcija za njih i za osuđenog Mejdofa. Ovo je lekcija za Ameriku i investitore koji su više od deset godina žonglirali novac i nepostojeće hartije od vrednosti, verujući i nadajući se da je za lagodan život dovoljno poznavati pravu ličnost na Vol-Stritu, imati veze u finansijskim branšama, uložiti u odgovarajuće deonice i nakon toga u prevremenoj penziji ležati na zelenim novčanicama i hladiti se pod lišćem palmi na Havajima. Ovo je lekcija i za nas promatrače i koji nemamo berzanske ambicije.

Ovo je nauka i za gramzive sitne lopove i duše u traženju, za one koji misle da je u redu otuđiti nečije papuče, nečiji televizor ili pak nečijeg muža.

Saturn čeka svoj momenat.

###



Copyright 2009. Autorska prava zaštićena, tekst nije dozvoljeno kopirati bez prethodnog pismenog odobrenja autora i uredništva magazina Astrologos.
Mira
Mira
Admin

Number of posts : 113
Location : Dallas, TX
Registration date : 2009-03-10

https://www.astrologija.com

Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum